Як відкрити кокос — відео

Ви не знаєте, як підступитися до кокосові? Тоді моя відео-інструкція вам стане в нагоді. Я покажу, як відкрити кокос без пилки і сокири.

Кілька разів я зустрічала відео, в яких кокос відкривали з допомогою величезного ножа. Різко і сильно били ножем по кокосові, і шкаралупа розколювалася, з кокоса виливалася вода. Я була в жаху від цих відео, тому що таким способом можна не тільки розколоти кокос, але і по ходу справи відрубати собі пальці. Трохи промахнешся — і все…

Мій спосіб набагато безпечніше, і кокосова вода не виливається даремно. Отже, показую. Дивіться відео в HD-якості 1080p.

Для початку потрібно витягти з кокоса воду. Це прозора солодкувата рідина, дуже корисний продукт.

Рада. Вибираючи в магазині кокос, обов’язково потрясіть його біля вуха і послухайте. Всередині кокос має булькати. Якщо він не булькає, значить, у ньому не залишилося води. Це старий кокос, такий не треба купувати.

Як правильно відкрити кокос: етапи

1. На кожному кокосі є круглі темні точки — так звані оченята. Один з цих вічок завжди м’який і легко розкривається. Беремо тонкий ніж, шило або інший гострий предмет, який знайдеться в господарстві.
Я використовую тонкий ніж для цитрусових і помідорів. Знаходимо м’який вічко і проколюємо його наскрізь. Прокручуємо ніж, щоб максимально розширити отвір.

Тепер виливаємо кокосову воду в склянку, або випиваємо через трубочку прямо з кокоса.

2. Приступаємо до наступного етапу обробки кокоса. Беремо молоток, великий камінь або інший важкий і міцний предмет. І починаємо простукувати кокос по всій поверхні. Не намагаємося розбити шкаралупу! Тільки простукиваем, сильно і рівномірно.

Завдяки простукиванию м’якоть кокоса відокремлюється від шкаралупи. Простукувати потрібно приблизно 1-2 хвилини.

3. І останній етап — власне витяг з шкаралупи кокоса. Тим же молотком або каменем сильно б’ємо по шкаралупі, щоб утворилися тріщини.

Інший варіант — загорнути кокос в ганчірку, розкрутити і сильно вдарити об стіну або об асфальт. Тільки переконайтеся, що ваші стіни не тріснуть замість кокоса

Звільняємо кокос від тріснутої шкаралупи. Готово!

У підсумку отримуємо красиво відкритий кокос.

Його можна розрізати навпіл, а кожну половинку щось покласти в тарілку. Наприклад, домашнє морозиво.
Або зробити з м’якоті кокосове молоко. Рецепт кокосового молока дивіться у наступному відео.

Візьміть на замітку. Круглі кокоси відкриваються красивіше, ніж витягнуті. Витягнутий кокос при розбиванні може зламатися на кілька частин. І м’якоть витягнутих кокосів складніше відходить від шкірки, їх потрібно простукувати довше.

Зчищати коричневу шкірку з кокосової м’якоті не потрібно! Безпосередньо під шкіркою знаходиться все найкорисніше. А сама шкірка покращує травлення.

© 2015 Кулінарні рецепти. Всі права захищені.